Две цели од Серија А

Леонардо отиде во ПСЖ и веднаш сака да купува од својот поранешен клуб

Леонардо се врати во ПСЖ каде ја доби функцијата на спортски директор, негова прва цел е голманот на Милан, Џиџи Донарума.

Иако до вчера беше во Милан, Леонардо сака еден од првите трансфери по враќањето во ПСЖ да му е токму од овој клуб.
 
Според „Ла Стампа“, Леонардо е подготвен да понуди 60 милиони евра за да го донесе Донарума во ПСЖ.
 
Но, ова може да биде и добро за Милан ако зборуваме за финансиите на клубот. Донарума е продукт на росонерите па тој ќе биде чиста заработка.
 
Леонардо исто така го сака и Сергеј Милинковиќ Савиќ од ПСЖ.
 
За Србинот подготвуваат понуда од 75 милиони евра, а него ќе му дадат петгодишен договор со плата од 5 милиони евра по сезона.
 
Лацио имаше поставено цена од 120 милиони евра за СМС, но таа падна по неговите не толку убедливи перформанси минатата сезона.
 

Македонските граѓани конечно го гледаат крајот на илузијата што им се продава од осамостопјувањето до денес.

повеќе

Министерот за финансии не треба да е кум, баџанак, шура, братучед или самиот тој, бидејќи треба да даде отпор на честите политички, но не и економски барања на членовите на владата.

повеќе

Зрелоста на еден народ е да препознае кога протестите за замена му ги продаваат како протести за промена. 

повеќе