Јувентус, Јунајтед и Сити исто така тропнале на вратата

Леонардо го сака Рамос по секоја цена, ПСЖ со бланко чек по потписот на дефанзивецот

Серхио Рамос од јануари може слободно да преговара со други клубови и се шпекулира дека неколку гиганти како Јувентус, Мачестер јунајтед, Манчестер Сити и ПСЖ тропнале на вратата.

Капитенот на Реал Мадрид ја одработува последната година од договорот и преговорите за продолжување на соработката тапкаат во место. Синоќа, новинарот Кристобал Сорија, кој е добар пријател со дефанзивецот, истакна дека големи се шансите (80%) играчот да си замине од Сантијаго Бернабеу.

Серхио Рамос од јануари може слободно да преговара со други клубови и се шпекулира дека Јувентус, Манчестер јунајтед, Манчестер Сити и ПСЖ тропнале на неговата врата.

Наовдно „светците“ го примамуваат Серхио Рамос со бланко чек и нема да штедат пари да го донесат во Париз.

Реакцијата на семејството и блиските во однос на пандемијата е пресуден фактор кој влијае на емотивната состојба, размислувањата и однесувањето на младите.

повеќе

Можеби по нас ќе дојдат некои нови клинци што прегрнати ќе го слушаат мртвиот Џоле и ќе го разберат подобро отколку што го разбравме ние на кои со години жив на глуви уши ни пееше за љубовта.

повеќе

За државата Македонија, Македонците се посебен народ со повеќевековна традиција, кои зборуваат, творат, се радуваат и тагуваат на македонски јазик, веќе со векови, во и надвор од територијата на нашата држава.

повеќе