ПСЖ

Лео Меси го пропушта мечот против Мец

ПСЖ потврди дека Лео Меси поради повреда на коленото нема да игра против Мец. 

ПСЖ утре има нов настап во Лига 1, му гостува на Мец.
 
„На Лео Меси утринава му беше направен скен на коленото по ударот кој го доби против Лион. Снимката покажа контузија на коската. Во следните 48 часа ќе биде подложен на уште еден преглед“, соопштија од ПСЖ.
 
Меси беше лут кога Маурисио Покетино го извади од игра. Неговото однесување се уште е голема тема во француските медиуми.

Земјите треба да бараат начини за градење мостови и унапредување на билатералните економски врски, а не да гледаат во минатото и да му наметнуваат на македонскиот народ поинаков идентитет или историски наратив.

повеќе

Tочната искористеност и капацитет на водните ресурси во државата e невозможно прецизно да се пресмета заради недостиг на континуирани хидролошки мерења и мониторинг на квалитетот на водите.

повеќе

Нам бизнисмените не ни требаат ниту уставни преамбули ниту некакви параграфи за да ги почитуваме Република Бугарија и нејзините граѓани. Ние некого почитуваме доколку прави профит, плаќа даноци и доколку е општествено одговорен.

повеќе