Ла Лига

Ленгле ја чинеше Барса два бода, Кадиз го шокираше фаворитот во 89. минута (ВИДЕО)

Барселона испушти два бода против Кадиз, Ленгле со несмасна реакција направи пенал во последните мигови од мечот и овозможи гостите да се изборат за 1-1.

Кикс на Барселона против Кадиз, избраниците на Куман разочараа дома и одиграа само 1-1.

Лео Меси од пенал во 32. минута донесе 1-0, „каталонците“ потоа имаа многу шанси да ги решат сите дилеми, и откако не го сторија тоа, еден несмасен старт на Ленгле донесе пенал за гостите и погодок за 1-1 во 89. минута.

Барса се обиде да се врати во судиското надополнување, силно притисна но не успа да стигне до цел плен.

Формирањето на платформа за прекугранична соработка за борба против аерозагадувањето има потенцијал вистински да придонесе за намалување на загадувањето на воздухот во нашата земја.

повеќе

 Еврообврзница во услови на најголемата светска економска криза за репрограмирање на долгот и буџетска поддршка.

повеќе

Повикот на Заев за „Влада за национален спас“ само три дена откако неговиот кабинет ја доби собраниската доверба, покажува дека таа тешко би се качила над сегашните 62 пратеници.

повеќе