Барса може да го добие Нејмар, но не евтино

Л’Екип: ПСЖ за Нејмар на Барса и бара двајца играчи и најмалку 100 милиони евра

ПСЖ нема намера евтино да се откаже од Нејмар, тие прифаќаат тој да биде продаден на Барселона, но само под нивни услови.

Реномираниот француски весник „Л'Екип“, пишува дека ПСЖ сака од Барселона двајца играчи плус најмалку 100 милиони евра.
 
Леонардо ја одбил идејата да го пушти Нејмар на позајмица, ПСЖ игра тврдо но е подготвен да се откаже од Бразилецот, сепак под услови кои тешко се исполнуваат.
 
Бараната сума е минимум 100 милиони евра, но и двајца играчи по нивни избор. Тие се интересираат за Кутињо, Самедо и Дембеле.
 
Барселона во моментов прифаќа само еден фудбалер да испрати во спротивен правец.
 
Останува да видиме како ќе заврши трансфер сагата за Нејмар која трае цело лето.

Бидејќи знаеме да се перчиме со секој што потекнал од нашиве простори, дури и до илјадито колено наназад (од Аминта III до Симона Халеп), јас ќе ја искористам приликава за да се погордеам со македонските гени на еден извонреден музичар: Васил Хаџиманов.

повеќе

Коста Абрашевиќ, Гоце Делчев... и десетици илјади современици кои потпишале дека „по род се...", за да можат да патуваат и да работат во ЕУ државите.

повеќе

Наместо ефтини штосови на прес конференциите на СДСМ, ВМРО и ДУИ, на кои во несвест паѓаат само  партиските послушници, нивните лидери треба да одговорат на конкретни прашања.

повеќе