НБА

Лејкерс врза победи без Леброн и Дејвис (ВИДЕО)

Лос Анџелес Лејкерс почна да победува и без главните ѕвезди Леброн Џејмс и Ентони Дејвис, овој пат го совладаа Орландо со 96:93. 

Откако ги загуби и Леброн и Дејвис поради повреди, Лејкерс нареди четири порази по ред, но се чини дека веќе се навикнуваат кошаркарите на ваквата ситуација, па синоќа ја забележаа втората победа во низа.
 
Овој пат го совладаа тимот на Орландо со 96-93. Шрудер со 24 поени беше најефикасен кај Лејкерс, Ккузма реализираше 21 поен и имаше 11 скокови. Во составот на Орландо, Бејкон постигна 26 поени.
 

 
Резултати:
 
Шарлот - Феникс 97:101
Торонто - Портланд 117:122
Денвер - Атланта 126:102
ЛА Лејкерс - Орландо 96:93

На три месеци пред избори, Владата носи закони и уредби со катастрофални последици по граѓаните, што е просто неверојатно.

повеќе

ДУИ, која по конфликтот го вееше албанското црвено - црно знаме, потоа синото, на следните избори ќе го вее зеленото.

повеќе

Што правите министерке, кога ќе посетите еден приватен или државен иниверзитет за да видите што навистина се случува.

повеќе