Се загреваше во ритам и правеше шоу со топката

Легендарното загревање на Марадона (ВИДЕО)

Светот се збогува со фудбалскиот уметник Диего Армандо Марадона, идол на многу генерации и според многумина, најдобриот фудбалер на сите времиња, неговото легендарно загревање од пред 31 година вечно ќе се памети.

Диего Марадона почина денеска на 60-годишна возраст, легендата на Аргентина доживеала срцев удар. Напаѓачот е идол на многу генерации, а според многумина, најдобриот фудбалер на сите времиња.

Во голем број наврати има покажано дека е фудбалски уметник и волшебник со топката, а неговото легендарно загревање од пред 31 година вечно ќе се памети.

Наполи играше полуфинале против Баерн Минхен во Купот на УЕФА и додкеа во позадина се слушаше познатиот хит „Live is Life“, Диего Морадона се загреваше во ритам и правеше шоу со топката.

Засега СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ и нивните заеднички алтер-фабрикати не даваат впечаток дека го разбираат новосоздадениот замаец.

повеќе

Западен Балкан оди во насока на целосна контрола на државните институции во служба на политичките елити. Не е чудо што граѓаните имаат ниска доверба во овие институции.

повеќе

Граѓаните се преморени од бескрајните, приказни на предавници и патриоти, тирански платформи, договори со Грција, Бугарија, рекети, пописи, тендери,

повеќе