Серија А

Леао го постигна најбрзиот гол во историјата на Серија А, 6,2 секунди! (ВИДЕО)

По само шест секунди игра Леао му донесе водство на Милан на гостувањето кај Сасуоло, тоа е најбрзиот гол во историјата на Серија А. 

Шокантно отворање имаше мечот меѓу Сасуоло и Милан, тој ќе биде запаметен по тоа што на него е постигнат најбрзиот гол некогаш даден во најдобрата италијанска лига. Негов реализатор е Рафаел Леао.
 
Претходно рекордот го држеше Поџи кој имаше дадено гол за 8,1 секунда во 2001 година, голот на Леао официјално е постигнат за 6,2 секунди.

Опседнатоста со лесна и брза заработувачка, завидливоста и љубомората кон побогатите, невидената мрзливост комбинирана со желбата за убав и прилично ситуиран живот, од Македонците создаде зомбизирани суштества кои лутаат низ времето и просторот, без патоказ и без изграден вредносен ориентир по кој ќе се водат низ животот.

повеќе

Иако новогодишните честитки во јануари оваа година, беа најчесто за здравје и со желба за „старото нормално“, првите три месеци од 2021 година не навестуваат крупни промени околу тоа кој ќе биде повторно најизговорениот збор и во периодот кој претстои. 

повеќе

Програмата за вакцинација во Бугарија може исклучиво да се окарактеризира како фијаско. 

повеќе