Бокс меч на тренингот на Интер

Лаутаро и Конте ја решија расправијата од вчера со „борба“ во рингот (ВИДЕО)

Антонио Конте и Лаутаро Мартинез на оргинален и интересен начин решија да стават крај на контроверзијата од вчера, ставија ракавици и влегоа во импровизиран ринг на бокс меч.

Лаутаро Мартинез и Антонио Конте синоќа имаа мала епизода крај аут линијата на дуелот со Рома, но се чини дека сето ова е минато.

Аргентинецот веднаш се извинил и прифатил да подготви јадење за целиот тим на денешната скара во тренинг центарот. Попладнево двајцата на огринален и интересен начин решија да стават крај на контроверзијата.

Лаутаро и Конте ставија ракавици и влегоа во импровизиран ринг на бокс меч. Ромелу Лукаку беше задолжен за најавата на борбата додека останатиот дел од тимот добро се забавуваше.

Узурпацијата на јавниот простор како камен за сопнување на граѓанскиот активизам.

повеќе

Паузата во борбата против коронавирусот, бизнисот ја користи за свое преструктуирање и за непосредни контакти со компаниите кои беа запоставени во изминатиот период.

повеќе

Страшно е да се помисли дека постојат луѓе што со години се распрашуваат, го истражуваат, и го следат животот на граѓаните преку социјалните мрежи и интернетот.

повеќе