Квалификации за СП 2022

Лаутаро донесе победа за Аргентина против Перу, Бразил убедлив во дербито со Уругвај (ВИДЕО)

Аргентина со 1-0 го доби квалификацискиот меч за СП против Перу, Бразил со убедливи 4-1 славеше над Уругвај.

Единствениот гол за Аргентина во победата над Перу беше дело на Лаутаро Мартинез во 43. минута од мечот.

Аргентинците се сигурни на втората позиција на табелата и лесно стигнуваат до место на Светското првенство во Катар.

Прв во групата е Бразил кој со 4-1 беше подобар од Уругвај.

Два од погодоците беа дело на Рафиња, еден на Габриел Барбоса, а резултатот го отвори Нејмар.

Чиле со 3-0 беше подобар од Венецуела, Боливија изненадувачки убедливо со 4-0 го совлада Парагвај, немаше голови на мечот меѓу Колумбија и Еквадор.

 

Тешко е да се очекува дека ветото ќе биде туку-така тргнато. Дури и кога би се постигнал некаков договор, тоа би значело дека Македонија направила тешки и болни компромиси за да дојде до решение, имајќи ги предвид тврдите позиции на Бугарија.

повеќе

Лошите прогнози за инфлацијата и зголемувањето на цените на сите енергенси, не упатува кон еден заклучок - обновливите извори на енергија, заедно со вложувањето во самоодржливост и економијата на подарувањето сега се позначајни отколку кога и да е претходно.

повеќе

Неделава во Тирана за првпат 31 прехранбена и 6  дистрибутивни компании од регионов заеднички ќе настапат на саемот во организација на Коморскиот инвестициски форум кој го предводиме ние.

повеќе