Премиерлига

Лаказет влезе и по 21 секунда погоди за победа на Арсенал против Брајтон (ВИДЕО)

Арсенал ја забележа првата лигашка победа на гостување кај Брајтон по 1981 година, вечерва „топчиите" триумфираа со 0-1 со голот на Александре Лаказет, Французинот влезе и по 21 секунда погоди за водство и три бода.

Арсенал со победа ја заврши 2020, избраниците на Артета вечерва славеа против Брајтон со минимални 0-1. Мечот го реши Александре Лаказет, Французинот влезе во второто полувреме, на теренот помина 21 секунда и со првиот допир ја смести топката во мрежата.

Звучи неверојатно, но ова беше прва лигашка победа на „топчиите“ кај Брајтон по 1981 година.

На останатите мечеви од 19 часот, Барнли со 1-0 го победи Шефилд јунајтед, Саутемптон одигра 0-0 против Вест Хем, а Лидс со 0-5 славеше кај ВБА. На тој натпревар стрелец беше и нашиот Алиоски.

Во САД и некои други земји, припадниците на загрозените расни и етнички малцинства имаат пократок животен век од просечниот, и поради тоа не се доволно застапени меѓу оние за кои најмногу се очекува дека ќе починат од ковид-19.

повеќе

Предвидувањата за тоа дека ќе дојде денот кога Бугарија ќе ги искористи пасошите кои Софија така лесно им ги даваше на македонските државјани почнуваат да се остваруваат.

повеќе

Реакцијата на семејството и блиските во однос на пандемијата е пресуден фактор кој влијае на емотивната состојба, размислувањата и однесувањето на младите.

повеќе