Лига Европа

Лаказет му донесе победа на Арсенал кај Олимпијакос (ВИДЕО)

Со гол на Лаказет во финишот од натпреварот Арсенал со 1-0 победи на гостувањето кај Олимпијакос, со истиот резултат Рома го совлада Гент.

Арсенал се радува на гостинска победа од 1-0 кај Олимпијакос, топчиите имаат одличен резултат по првиот дуел со грчкиот тим.

Клучниот момент се случи во 81. минута кога по асистенција на Сака, Лаказет реализираше за водство кое значеше и победа.

Рома со истиот резултат го победи Гент но тоа го направи на свој терен. Перез уште во 13. минута реализираше и тоа беше единствениот гол на Олимпико.

Интересно беше на дуелот меѓу Глазгов Ренџерс и Брага, домаќините губеа со 2-0, но на крајот победија со 3-2.

Волвс со убедливи 4-0 ја совлада екипата на Еспањол.