Серија А

Лацио убедлив против Рома во големото градско дерби (ВИДЕО)

Лацио со убедливи 3-0 ја победи Рома во големото дерби на Рим, еден гол а Имобиле, два а Луис Алберто.

Лацијалите ги освоија трите бода од мечот против најголемиот градски ривал и тоа со убедлив резултат.

Мечот беше отворен уште во 14. минута кога по една голема грешка а одбраната на Рома, Имобиле погоди за водство од 1-0.

Само девет минути подоцна Луис Алберто реализираше за 2-0, со тој резултат се замина на полувремето.

Во 67. минута Луис Алберто со шут надвор од шеснаесетникот ги постигна конечните 3-0.

Во САД и некои други земји, припадниците на загрозените расни и етнички малцинства имаат пократок животен век од просечниот, и поради тоа не се доволно застапени меѓу оние за кои најмногу се очекува дека ќе починат од ковид-19.

повеќе

Предвидувањата за тоа дека ќе дојде денот кога Бугарија ќе ги искористи пасошите кои Софија така лесно им ги даваше на македонските државјани почнуваат да се остваруваат.

повеќе

Реакцијата на семејството и блиските во однос на пандемијата е пресуден фактор кој влијае на емотивната состојба, размислувањата и однесувањето на младите.

повеќе