Урнаа долга негативна традиција

Лацио прв пат по 30 години го победи Милан на Сан Сиро (ВИДЕО)

Лацио ја искористи очајната форма на Милан за да урне една негативна традиција, за прв пат по 30 години ги победија росонерите на нивниот терен во Серија А откако денеска славеа со 2-1. 

Милан уште еднаш ги разочара своите фанови откако покажа немоќ и против Лацио и заслужено го загуби мечот.
 
Раководството неодамна го назначи Пиоли иако тој важи само за еден обичен просечен тренер во Серија А. Навивачите го сугерираа тоа, бараа тренер каков што му доликува на Милан, но челниците мислеа дека ќе променат нешто со ангажман на овој стратег. Очајот на Милан продолжи.
 
Лацио денеска поведе уште во 25. минута со убав гол на Имобиле со глава, само три минути подоцна Бастос си постигна автогол за изедначување на 1-1.
 
Во 83. минута Кореа постигна гол за ново водство на Лацио кое овој пат значеше и победа.
 
Победа на Лацио прв пат по 30 години на Сан Сиро.

Јавното здравје и економијата одат заедно и во време на пандемија, па затоа најдобриот начин да ѝ се помогне на економијата во оваа криза е ако се воведат адекватни рестрикции за пандемијата да се стави под контрола.

повеќе

Стопанската комора на Македонија со донесувањето на 4-тиот сет на мерки гледа остварување на ветеното дека Владата на РСМ и во услови на здравствено- економска криза ќе стои зад компаниите.

повеќе

Оваа парафраза на големиот Иво Андриќ, нобеловец и водечко книжевно име на Балканот, за малку ќе го погодеше лично него.

повеќе