Лацио негостољубив домаќин за Пандев и Џенова, Несторовски одигра 90 минути во победата на Удинезе (ВИДЕО)

Лацио убедливо ја совлада Џенва на нашиот Горан Пандев и славеше со 4-0, Илија Несторовски и Удинезе со 1-0 триумфираа над Болоња, Рома со три бода си замина од Лече.

Горан Пандев нема по многу добро да го памети денешното враќање во Рим, Македонецот и неговата Џенова беа надиграни од Лацио и загубија со убедливи 4-0.

Домќините поведоа со голот на Милинковиќ Савиќ во 7. минута, а пред крајот на првиот дел, Раду погоди за 2-0. Горан Пандев во игра влезе на стартот од вториот дел, но ниту тој не можеше многу да помогне.

По еден час игра веќе беше 3-0 со голот на Каиседо, а Имобиле во 78. минута ги постави конечните 4-0.

Илија Несторовски одигра 90 минути во победата на Удинезе од 1-0 над Болоња,. Тој можеби не се запиша во листата на стрелците, но одработи одлично во форот, ја задржуваше топката и изнуди неколку прекршоци во опасната зона.

Рома не дозволи нов кикс и со 0-1 триумфираше на гостувањето кај Лече со голот на Един Џеко по десетина минути игра во второто полувреме.

Кога може оние кои пукаа по нас, оние кои ги убија Аце, Коки и Оливер да бидат на слобода, зошто не би бил помилуван и ти?

Го регистрираме името Јунајтед Маседонианс и тогаја сетне почнаме да прајме отворени Илинденцки пикници – македонцки илинденцки, не со Богарите. Сами ние Македонци и народо трна.

Она она што го нудат медиумите во времето на ковид-19 покажа колку тие не се подготвени за да известуваат во време на криза, а кризите ги има сè почесто.