Куп на Италија

Лацио го освои Купот на Италија (ВИДЕО)

Со два гола во финишот од натпреварот Лацио со 2-0 ја победи Аталанта и по седми пат во клупската историја го освои Купот на Италија. 

Резултатот долго време беше оној почетниот 0-0. Аталанта два пати ја погодуваше стативата од голот на Лацио, а казната за промашеното стигна на крајот.
 
Во 79. минута Симоне Инзаги во игра го внесе Сергеј Миликовиќ Савиќ, а тој само три минути подоцна со глава му донесе водство на Лацио.
 
Конечните 2-0 ги постави Кореа по една контра во 90. минута од натпреварот.
 

Го регистрираме името Јунајтед Маседонианс и тогаја сетне почнаме да прајме отворени Илинденцки пикници – македонцки илинденцки, не со Богарите. Сами ние Македонци и народо трна.

повеќе

Она она што го нудат медиумите во времето на ковид-19 покажа колку тие не се подготвени за да известуваат во време на криза, а кризите ги има сè почесто.

повеќе

Доколку нешто радикално не се промени, не можеме да очекуваме дека нашата економија брзо ќе се нормализира и ќе излезе од сегашната криза.

повеќе