Рајо Ваљекано игра во голема форма

Ла Лига го величи Димитриевски и неговите соиграчи - непобедливи (ФОТО)

Екипата на Рајо Ваљекано е пријатно изненандување во шпанскиот фудбал, тимот за кој брани нашиот Столе Димитриевски, реди победи.

Ова коло Рајо го победи Елче со 2-1, тие имаат максимален учинок на домашен терен, четири победи од четири натпревари.

„Ла Лига“ на социјалните мрежи објави пост за Рајо Ваљекано ги истакна резултатите на домашен терен и напиша „НЕПОБЕДЛИВИ“, на сликата во одбраните играчи е и нашиот Столе Димитриевски.

Македонија може да ги задоволи потребите од електрична енергија ако на површина од 160 км2 постави соларни панели, а инвестицијата за тоа е 2,4 милијарди евра.

повеќе

Тешко е да се очекува дека ветото ќе биде туку-така тргнато. Дури и кога би се постигнал некаков договор, тоа би значело дека Македонија направила тешки и болни компромиси за да дојде до решение, имајќи ги предвид тврдите позиции на Бугарија.

повеќе

Лошите прогнози за инфлацијата и зголемувањето на цените на сите енергенси, не упатува кон еден заклучок - обновливите извори на енергија, заедно со вложувањето во самоодржливост и економијата на подарувањето сега се позначајни отколку кога и да е претходно.

повеќе