Серија А

Квадрадо постигна гол директно од корнер! (ВИДЕО)

Гол од корнер е вистинска реткост а во ова коло во Серија А имаше два такви, по тој на Чалханоглу, денеска Квадрадо погоди на таков начин. 

Течеше деветтата  минута кога Квадрадо биеше директно од корнер и успеа да донесе водство на Јувентус против Џенова од 1-0.

Продолжува активноста на копачите, крановите и мешалките за цемент додека самите Албанци се протерувани од градот. 

повеќе

После речиси две години очигледно е дека менталното здравје на вработените е исто важно како и нивното физичко здравје. Сега повеќе од било кога, неопходен е силно развиен систем за управување со човечки ресурси.

повеќе

Јазикот е многу повеќе од структура на една реченица или граматика, јазикот е нашата историја, нашите обичаи и нашето наследство...

повеќе