Барселона

Кутињо открива што се случува во ВатсАп групата на Барселона, беше прашан дали и Нејмар е таму

На прес конференција на бразилската репрезентација, Кутињо одговараше и на прашања поврзани со ВатсАп групата на фудбалерите на Барселона.

Бразил и Аргентина би можеле да се сретнат во полуфиналето од Копа Америка, па на новинарите им беше интересно тоа што Кутињо и Меси ќе играат еден против друг.
 
„Имаме ВатсАп група на тимот и таму сите му честитавме роденден на Меси како што правиме и кога на било кој друг му е роденден“, објаснува Кутињо.
 
„Комуницираме таму. За мене е задоволство да играм покрај него. Меси е многу смирен дечко надвор од теренот и ми помогна многу“.
 
Кутињо беше запрашан дали Нејмар е се уште во ВатсАп групата.
 
„Не. Нема многу дискусии во групата периодов, само се честитаат родендени. Не сме зборувале за Нејмар“.

Минатата недела, Сирија повторно беше на врвот на меѓународните вести. Земјата, која долги години е вклучена во борбата против екстремистичките групи, повторно се соочи со нов бран на агресија и воена акција. Во средата, на 9 октомври, турската армија, заедно со сириските антивладини бунтовници, го започна маршот кон североисточните делови на оваа земја што предизвика жестоки борби.

повеќе

Добар изборен систем треба да биде репрезентативен, но и да овозможува ефикасно владеење.

повеќе

Луѓето можете и ги задржите во сопствената земја - ако им е добро.

повеќе