Бразилецот заминува од Камп Ноу

Кутињо е на чекор до Баерн Минхен, не е во составот на Барса за мечот со Билбао!

Барселона и Баерн Минхен постигнале договор за позајмица на Филипе Кутињо, тој не е на листата на фудбалери за вечерашниот меч против Атлетик Билбао. 

Барселона и Баерн Минхен се договориле, а Кутињо прифатил следната сезона да игра како позајмен фудбалер во германскиот шампион.
 
Се пишува дека зделката може да биде официјализирана уште вечерва.
 
Кутињо не е ниту на клупата за вечерашниот меч на Сан Мамес против Атлетик Билбао, факт кој ги поткрепува ваквите вести за негов трансфер.
 
Заминувањето на Кутињо во Баерн Минхен може да има влијание на трансферот на Нејмар во Барселона, Бразилецот е еден од играчите кои беа посакувани од ПСЖ.
 
Се уште е нејасно за каков вид на позајмица станува збор, дали Баерн Минхен ќе има опција и комплетно да го откупи Кутињо по крајот на сезоната.

Јавните медиумски сервиси треба да бидат столб на демократските општества и примарен извор на информации за сите граѓани.

повеќе

Отповикот или импичментот на претседателот Доналд Трамп од страна на Претставничкиот дом покажува дека членовите на Конгресот на САД прво се партијци, а потоа Американци.

повеќе

Најпрво, важно е да се напомене дека поседувањето на оф-шор компанија не е нелегално само по себе. Во суштина оф-шор земјите нудат низа поволности како што се исклучително поволни стапки на данок. Всушност, некои од нив имаат нула стапка на данок. 

повеќе