Ла Лига

Куртоа дојде во напад, Реал погоди во 95. минута и се спаси од пораз (ВИДЕО)

Реал Мадрид во последниот напад на мечот избегна пораз на гостувањето на Местаља, Тибо Куртоа дојде во напад и направи мешаница по која Карим Бензема обезбеди бод за гостите.

Нема промени на врвот на табелата во Ла Лига откако во последниот натпревар од 17. коло, Валенсија и Реал Мадрид одиграа 1-1.

Дербито на Местаља донесе драматична завршница. Домаќините поведоа со голот на Солер во 78. минута, но „кралевите“ изедначија во 95. минута.

Во последниот напад на мечот, дури и Тибо Куртоа истрча во противничкиот шеснаесетник и ваквиот потег се покажа како клучен. Белгиецот скокна највиско и биеше со глава, неговиот удар беше одбранет, но настана мешаница и Бензема ја смести топката во мрежата за реми.

Германската канцеларка Ангела Меркел, меѓу другите, беше гневна; Балканот помодре од бес. ЕУ сега се обидува да го натера Макрон да го тргне ветото пред Европскиот самит во март.

повеќе

Мојата заложба е конечно законите и прописите наместо инструмент за спроведување лични интереси, да ја добијат вистинската функција, заштита на интересите на граѓаните. За жал...

повеќе