Куп на Македонија

Куп на Македонија ждрепка: Вардар гостува кај Саса, Шкупи кај Беласица

Денеска во просториите на ФФМ беа извлечени двојките за 1/16 финалето од Купот на Македонија. 

Актуелниот шампион, Македонија Ѓорче Петров како и финалистот Силекс се пласираат директно во осминафиналето.
 
Останатите екипи ќе почнат на 14. септември од 1/16 финалето.
 
БЕЛАСИЦА - ШКУПИ 1927
ГОСТИВАР - ПЕЛИСТЕР
ТЕТЕКС - АКАДЕМИЈА ПАНДЕВ
СЛОГА 1934 - БРЕГАЛНИЦА 2008
КАМЕНИЦА САСА - ВАРДАР
КОЖУФ ГЕВГЕЛИЈА - ТИКВЕШ 1930 
ВАРДАР НЕГОТИНО - СТРУГА ТРИМ Љ УМ
КАРБИНЦИ - ПОБЕДА
ЗАЈАЗИ - ВОСКА СПОРТ
ФОРТУНА - БОРЕЦ 1919
ЉУБОТЕН - РЕНОВА
БВК КОЊАРИ - РАБОТНИЧКИ
ЦРНО БУКИ ЗЛ - СКОПЈЕ
КАРАОРМАН 2017 - ШКЕНДИЈА 

„Ќе дојде ден, кога пазарите отворени за трговија и размена на идеи, ќе бидат единствените борбени полиња“ - Виктор Иго

повеќе

Трагично е што воопшто треба да се бориме за зачувување на институција која отсекогаш била стожер на културниот живот во Македонија.

повеќе

Македонија нема рециклирачки капацитет за пластичната амбалажа, а со увозот на ѓубре како гориво во индустријата, станува и неофицијална депонија на ЕУ.

повеќе