Куп на Македонија

Куп на Македонија ждрепка: Вардар гостува кај Саса, Шкупи кај Беласица

Денеска во просториите на ФФМ беа извлечени двојките за 1/16 финалето од Купот на Македонија. 

Актуелниот шампион, Македонија Ѓорче Петров како и финалистот Силекс се пласираат директно во осминафиналето.
 
Останатите екипи ќе почнат на 14. септември од 1/16 финалето.
 
БЕЛАСИЦА - ШКУПИ 1927
ГОСТИВАР - ПЕЛИСТЕР
ТЕТЕКС - АКАДЕМИЈА ПАНДЕВ
СЛОГА 1934 - БРЕГАЛНИЦА 2008
КАМЕНИЦА САСА - ВАРДАР
КОЖУФ ГЕВГЕЛИЈА - ТИКВЕШ 1930 
ВАРДАР НЕГОТИНО - СТРУГА ТРИМ Љ УМ
КАРБИНЦИ - ПОБЕДА
ЗАЈАЗИ - ВОСКА СПОРТ
ФОРТУНА - БОРЕЦ 1919
ЉУБОТЕН - РЕНОВА
БВК КОЊАРИ - РАБОТНИЧКИ
ЦРНО БУКИ ЗЛ - СКОПЈЕ
КАРАОРМАН 2017 - ШКЕНДИЈА 

Ќутејќи - банализирамо. Банализирајќи - нормализирамо. Нормализирајќи - дозвољуемо пред очи да ни се повампируа фашизмот и нацизмот.

повеќе

Самата идеја на странските директни инвестиции е да донесе нови вработувања со повисоки плати кои треба да ги исплаќа странскиот инвеститор.

повеќе

Треба да се размисли за тоа дека сите предлози и промени кои доаѓаат од Брисел, не можат ефикасно да се применат и во Македонија и да се дејствува во правец на благосостојба на граѓаните, а не само на профитите.

повеќе