Тренерот на Барса ја презема одговорноста, но...

Куман: Не може да примаме вакви голови (ВИДЕО)

Барселона синоќа загуби на гостувањето кај Атлетико Мадрид со 1-0 и дополнително си ги намали шансите за шампионската титула. 

Барселона во моментов е на десетото место на табелата, има дури девет бода помалку од Атлетико Мадрид со ист број на одиграни натпревари. Синоќешниот пораз само ја влоши состојбата на Каталонците и ќе има лошо влијание на атмосферата во тимот која ионака е на незадоволително ниво.
 
Синоќа примија гол во судиското продолжение од првиот дел по една катастрофална грешка на Тер Штеген кој непотребно беше истрчан речиси на половината од теренот.
 
„Ова е загрижувачки. За голем клуб да прими ваков гол... не може тоа да се случи, беше 47. минута, ние ја имавме топката и тие дадоа гол за 1-0“, вели Куман.
 
„Ја контролиравме играта, знаевме дека ќе биде тешко да креираме многу шанси. Имавме неколку и ако беше 0-0, мечот ќе беше сосема поинаков“.
 
„Како и секој тренер, јас ја преземам одговорноста за резултатите на тимот“.
 
„Разликата на табелата е голема, но има уште многу натпревари за играње“.

Алчноста за максимизирање на површината на градење ја помина „црвената линија“. Градот полека ја сече гранката на која седи.

повеќе

Пристигна барањето од етничкиот албански фактор во политиката за тоа да има промена во химната, знамето и грбот на државата.

повеќе

Доколку најмоќните луѓе во земјата (вклучително и претседателот Милановиќ) не престанат со вербалните напади и притисоци врз новинари и медиуми, се плашам дека Хрватска ќе појде по стапките на Унгарија, Полска и Словенија во однос на (не)слободата на медиумите, што секако не е европски, туку автократски пат.

повеќе