Тренерот на Барса ја презема одговорноста, но...

Куман: Не може да примаме вакви голови (ВИДЕО)

Барселона синоќа загуби на гостувањето кај Атлетико Мадрид со 1-0 и дополнително си ги намали шансите за шампионската титула. 

Барселона во моментов е на десетото место на табелата, има дури девет бода помалку од Атлетико Мадрид со ист број на одиграни натпревари. Синоќешниот пораз само ја влоши состојбата на Каталонците и ќе има лошо влијание на атмосферата во тимот која ионака е на незадоволително ниво.
 
Синоќа примија гол во судиското продолжение од првиот дел по една катастрофална грешка на Тер Штеген кој непотребно беше истрчан речиси на половината од теренот.
 
„Ова е загрижувачки. За голем клуб да прими ваков гол... не може тоа да се случи, беше 47. минута, ние ја имавме топката и тие дадоа гол за 1-0“, вели Куман.
 
„Ја контролиравме играта, знаевме дека ќе биде тешко да креираме многу шанси. Имавме неколку и ако беше 0-0, мечот ќе беше сосема поинаков“.
 
„Како и секој тренер, јас ја преземам одговорноста за резултатите на тимот“.
 
„Разликата на табелата е голема, но има уште многу натпревари за играње“.

СКСМ - комора на иднината, САП системите - иднина на македонскиот бизнис.

повеќе

Кусокот во глобалното производство на вакцини против КОВИД-19 може да се надомести доколку на производителите ширум светот им се даде пристап до потребната технологија и знаење. 

повеќе

Европа е решена да се ослободи од меката моќ на Москва (енергенсите), а и на дипломатско поле сака да и стави до знаење дека и за неа ќе има „црвени линии“. 

повеќе