Тренерот на Барса ја презема одговорноста, но...

Куман: Не може да примаме вакви голови (ВИДЕО)

Барселона синоќа загуби на гостувањето кај Атлетико Мадрид со 1-0 и дополнително си ги намали шансите за шампионската титула. 

Барселона во моментов е на десетото место на табелата, има дури девет бода помалку од Атлетико Мадрид со ист број на одиграни натпревари. Синоќешниот пораз само ја влоши состојбата на Каталонците и ќе има лошо влијание на атмосферата во тимот која ионака е на незадоволително ниво.
 
Синоќа примија гол во судиското продолжение од првиот дел по една катастрофална грешка на Тер Штеген кој непотребно беше истрчан речиси на половината од теренот.
 
„Ова е загрижувачки. За голем клуб да прими ваков гол... не може тоа да се случи, беше 47. минута, ние ја имавме топката и тие дадоа гол за 1-0“, вели Куман.
 
„Ја контролиравме играта, знаевме дека ќе биде тешко да креираме многу шанси. Имавме неколку и ако беше 0-0, мечот ќе беше сосема поинаков“.
 
„Како и секој тренер, јас ја преземам одговорноста за резултатите на тимот“.
 
„Разликата на табелата е голема, но има уште многу натпревари за играње“.

Во време кога турската лира е во историски пад, Турција мора да надмине бројни предизвици за целосно да закрепне од кризата.

повеќе

Многумина од учесниците во македонската сага, нивните деца и внуци прашуваат: Зошто не можеме да се вратиме во земјата на нашите предци?

повеќе

Утрово осамна уште еден ден од ноември, 20-от ден од месецот. Остануваат точно уште 456 дена до 100-годишнината од коморскиот систем во нашата земја.

повеќе