Барселона

Куман доби суспензија, нема да ја води Барселона на двата клучни натпревари

Тренерот на Барселона, Роналд Куман доби два натпревари суспензија поради црвениот картон на вчерашниот меч против Гранада.

По израмнувањето на Гранада, Куман влезе во расправија со судијата по што беше пратен на трибини.

Казнет е со два меча суспензија, а тоа значи дека го пропушта гостувањето кај Валенсија и големото дерби против Атлетико Мадрид на Камп Ноу.

Се очекува овие натпревари да бидат и клучни за Барселона во ловот на титулата.

После десетици години се решава холдингот, неданочните давачки и царинските тарифи значајни за бизнисот.

повеќе

Целиот свет гледа на 2021 година како на година на заздравување на економијата.

повеќе

Не треба толку да се грижиме за тоа дали се искачуваме на табелата, туку повеќе треба да внимаваме на тоа дали навистина се справуваме, истражуваме и ги гониме оние кои се занимаваат со корупција.

повеќе