Ниту трага, ниту глас од повредата за која зборуваше Сари

Кристијано Роналдо се приклучи на полемиката: Не сум добро... туку сум многу добро

Кристијано Роналдо конечно се огласи по контроверзијата која ја креираше против Милан, можеби кажа десетина зборови, но пораката која ја упати е јасна.

Поругалецот изминативе денови беше во фокусот поради реакцијата во неделата кога беше повлечен од игра на стартот од вториот дел против Милан. Кристијано Роналдо беше бесен, и наместо да седне на клупата се упати право во соблекувална, а не го дочека ниту последниот свиреж и пред крајот на натпреварот го напуштил стадионот и си заминал дома.

Маурицио Сари својата одлука ја правдаше со изјава дека ЦР7 не бил 100% фит и го мачела ситна повреда на коленото.

Сепак, на тренингот на Португалија нема ниту трага, ниту глас од повреда и Фернандо Сантош најави дека Кристијано Роналдо ќе игра против Литванија.

Сега на полемиката се приклучи и самиот фудбалер, кој можеби кажа само десетина зборови, но пораката која ја упати е прилично јасна. Португалските репрезентативци утрово имаа прошетка, а Кристијано Роналдо пред камерите со насмевка на лицето рече: „Пишуваат дека капитенот е добро. Не, капитенот не е добро, туку е многу добро“.

Бидејќи знаеме да се перчиме со секој што потекнал од нашиве простори, дури и до илјадито колено наназад (од Аминта III до Симона Халеп), јас ќе ја искористам приликава за да се погордеам со македонските гени на еден извонреден музичар: Васил Хаџиманов.

повеќе

Коста Абрашевиќ, Гоце Делчев... и десетици илјади современици кои потпишале дека „по род се...", за да можат да патуваат и да работат во ЕУ државите.

повеќе

Наместо ефтини штосови на прес конференциите на СДСМ, ВМРО и ДУИ, на кои во несвест паѓаат само  партиските послушници, нивните лидери треба да одговорат на конкретни прашања.

повеќе