Интер

Кристијан Ериксен се врати во тренинг центарот на Интер

Интер информира дека Кристијан Ериксен денеска го посетил тренинг центарот на клубот и се видел со останатите соиграчи, тренерот и персоналот. 

Клубот соопшти дека Ериксен одлично напредува, се наоѓа во одлична физичка и психолошка форма, но ќе се врати во Копенхаген каде што ќе ја продолжи рехабилитацијата.
 
„Утринава Кристијан Ериксен беше во посета на Санинг тренинг центарот во Апианао Џентиле. Данскиот фудбалер од средниот ред се сретна со клупските директори, тренерот, соиграчите и сите кои беа присутни од персоналот. На Ериксен му оди добро и е во одлична физичка и психолошка форма. Тој ќе ја следи програмата за опоравување на данските доктори во Копенхаген. Медицинскиот тим на Интер природно ќе биде информиран и ажуриран во текот на процесот“, стои во соопштението на Интер.

Можеби поради еуфоријата што ја донесе туризмот - и желбата на самите жители на Грција да уживаат во одморите - пошироката јавност беше подготвена да ги толерира дневните бројки на новозаразени (во просек помеѓу 2.000 и 3.000 случаи во текот на летото). 

повеќе

Насловот асоцира и на резултатите од изборите, кои, кога ќе излезе оваа колумна, ќе бидат познати, иако најретко споменуван збор во кампањата беше зборот ДЕЦЕНТРАЛИЗАЦИЈА, кој е единствен начин за остварување на сите „големи“ ветувања што ги слушнавме изминативе две недели.

повеќе

Опонентите на академик Блаже Ристовски во Македонија го квалификуваа како националист, во белградскитe кругови  го именуваа како „бугарофил“, а во Бугарија го нарекуваа „Југословен“ и „србокомунист“. А тој си остана ист, исправен пред нападите и секогаш подготвен да им одговори на критичарите.

повеќе