Барселона

Кристенсен потпиша за Барселона и доби откупна клаузула од половина милијарда евра

Брзо по Кеси, Барселона денеска соопшти дека потпиша и со Андреас Кристенсен кој доаѓа од Челси како слободен играч. 

И Кристенсен доби откупна клаузула од 500 милиони евра.
 
„Кристенсен е второто засилување на Барселона. Фудбалерот ќе потпише договор до 30 јуни 2026 година и има откупна клаузула од 500 милиони евра“, стои во соопштението.
 
И Кристенсен како и Кеси е едно од очекуваните засилувања на Барселона кои од претходно беа договорени.

Безбедноста, енергијата и миграцијата се три приоритети со најголема важност за британските граѓани, така што тие се на и на самиот врв на мојата агенда. Затоа патувам за Прага на средбата со европските лидери.

повеќе

Камбаните бијат поради нашата некадарна дипломатија, која е професионално  одговорна за дебаклот со Договорот со Бугарија, а пред тоа за Преспанскиот договор.

повеќе

На 6 октомври 1946 година почна носењето на моштите на Гоце Делчев од Софија во Скопје, столицата на слободна Македонија.

повеќе