Ла Лига

Крај на серијата од пет победи, Виљареал си замина со бод од гостувањето на „Бернабеу“ (ВИДЕО)

Реал Мадрид и Виљареал ги поделија бодовите, „жолтата подморница" се прикажа во солидно светло на „Сантијаго Бернабеу" и си замина со еден бод.

Реал Мадрид имаше серија од пет победи, во средата шест пати ја тресеше мрежата на Мајорка, но избраниците на Карло Анчелоти вечерва одиграа само 0-0 против Виљареал.

„Жолтата подморница“ се прикажа во солидно светло на „Сантијаго Бернабеу“, не му остави многу простор на Реал Мадрид за игра а креираше и неколку добри шанси, но Куртоа не дозволи да биде совладан.

„Кралевите“ притиснаа во финишот, Иско се најде во добра прилика, биеше со глава но голманот Руљи одбрани, па бодовите беа поделени.

Сѐ поочигледно е дека наместо Заев да направи чистка и да замети, граѓаните ќе го изметат него и СДСМ.

повеќе

Можеби поради еуфоријата што ја донесе туризмот - и желбата на самите жители на Грција да уживаат во одморите - пошироката јавност беше подготвена да ги толерира дневните бројки на новозаразени (во просек помеѓу 2.000 и 3.000 случаи во текот на летото). 

повеќе

Насловот асоцира и на резултатите од изборите, кои, кога ќе излезе оваа колумна, ќе бидат познати, иако најретко споменуван збор во кампањата беше зборот ДЕЦЕНТРАЛИЗАЦИЈА, кој е единствен начин за остварување на сите „големи“ ветувања што ги слушнавме изминативе две недели.

повеќе