Непријатна ситуација за ѕвездата на Арсенал

Крадци го нападнаа Озил, Колашинац го спаси! (ВИДЕО)

Ѕвездата на Арсенал, Месут Озил беше жртва на крадци на улиците во Лондон, тие сакале да му го украдат автомобилот, но Колашинац без грам страв изреагирал и го спасил соиграчот.

Крадците со ножеви во рацете се обиделе да му го украдат возилото на Озил, Мерцедес Г класа 4х4.
 
Но босанскиот фудбалер, Сеад Колашинац храбро излегол, им се пуштил на крадците и го одбранил Озил.
 
„Озил изгледаше апсолутно уплашено, како и секој што би бил бркан од луѓе со ножеви. Изгледаше како да се бори за животот“, изјави келнер од ресторанот.
 
Случајот веднаш бил пријавен во полиција која дошла на самото место. Крадците со кацигите на глава брзо побегнале по дуелот кој го имале со Колашинац.
 
Ниту еден од двајцата фудбалери не е повреден, а Сеад Колашинац е херојот на денот.

Кога политичарите сватија за каква моќна алатка се работи, час поскоро побрзаа да менуваат закони со кои „бомбите" нема да бидат докази.

повеќе

Брегзитот, односно напуштањето на Велика Британија на ЕУ, без сомневање ќе влијае врз градењето на новата политичка архитектура во Европа, со нова поделба на интересни зони на стариот континент.

повеќе

Германската канцеларка Ангела Меркел, меѓу другите, беше гневна; Балканот помодре од бес. ЕУ сега се обидува да го натера Макрон да го тргне ветото пред Европскиот самит во март.

повеќе