Ѕвезда во Бундеслигата

Ковач: Цела Германија треба да биде среќна што Кутињо ќе игра за Баерн

Баерн Минхен и Барселона се договорија, Кутињо се сели во редовите на германскиот шампион, во Бундеслигата доаѓа ѕвезда која според тренерот Ковач треба да ги возбуди сите.

Филипе Кутињо оди на едногодишна позајмица во Баерн Минхен кој ќе има опција комплетно да го откупи бразилецот по крајот од сезоната.
 
Тренерот Роберт Ковач вели дека цела Бундеслига треба да се радува на овој трансфер.
 
„Според мене, не само Баерн Минхен, туку целата Бундеслига и цела Германија треба да биде среќна со доаѓањето на вака големо име во нашата лига“, вели Ковач.
 
Кутињо беше одличен во Ливерпул, но не ги исполни очекувањата во Барселона. Останува да видиме што ќе покаже во Баерн Минхен.

САД остануваат најмоќната држава во светот, но францускиот претседател Макрон прави сѐ да стане своевиден „пандан“ на претседателот на САД.

повеќе

Сега, кога нашата држава ја предводат анационални лидери, кога супериорната бугарска власт смрди од агресивен национализам, ќе биде тешко да се изгради цврсто пријателство.

повеќе

Иако Буџетот 2020 е популистички, сепак со цврстите ставови за отфрлање на субвенциите за возила и за промена на даночната политика на СДСМ, како и во идејата за понатамошно отворање на Министерството за финансии се наѕира дека Ангеловска знае што прави.

повеќе