СП 2022

Костарика е последниот патник на Светското првенство во Катар (ВИДЕО)

Костарика со 1-0 го победи Нов Зеланд во плеј-офот за пласман на Мундијалот во Катар и стана последната репрезентација која ќе учествува таму. 

Со пласманот на Костарика е комплетиран списокот на земјите учеснички на Светското првенство во Катар.
 
Костариканците денеска со минимални 1-0 го совладаа Нов Зеланд и дојдоа до голем успех.
 
Клучниот момент се случи уште во третата минута кога Џоел Кембел постигна гол за водство на Костарика од 1-0, што на крајот се покажа и како конечен резултат.
 

Здруженост, сплотеност и поврзаност на луѓе, друштва, организации и институции кон една заедничка цел или поради заедничка причина. 

повеќе

Неколку години при здрав разум сакаат да ни наметнат и да нѐ убедат дека со соседна Бугарија сме имале заедничка историја. 

повеќе

Деновиве во Комората пристигна нацрт-концептот за даночни реформи, кој треба да претставува основа за јавна расправа во наредниот период.

повеќе