Преговорите застанале кога почна пандемијата

Коронавирусот спречил трансфер на Роналдо во ПСЖ?

Француските медиуми пишуваат дека Кристијано Роналдо бил блиску до договор со ПСЖ, но преговорите биле прекинати поради пандемијата на коронавирус. 

„Франс фудбал“ информира дека минатото зимо имало преговори меѓу ПСЖ и Кристијано Роналдо кои биле во напредна фаза.
 
Францускиот клуб сакал да создаде неверојатно напаѓачко трио од Мбапе, Нејмар и Роналдо.
 
Роналдо бил речиси убеден да се пресели од Јуве во ПСЖ, но со појавувањето на коронавирусот застанале преговорите меѓу двете страни.
 
Португалецот остана во Јуве и сега не планира трансфер во друг клуб, веќе најави дека и следната сезона ќе го носи црно-белиот дрес.

Практичната имплементација на владината стратегија „едно општество за сите“, која на хартија има добри намери, е засенета од неуспешната борба против корупцијата и организираниот криминал.

повеќе

Веќе четврта деценија штом општеството се фокусира на македонско-бугарските или македонско-албанските односи, на улиците излегуваат навивачките групи со навредливиот репертоар. Спонтано? Ајде, Ве молам.

повеќе

Нивото на Советот на Центар никако да порасне и да ги покаже демократските капацитети и зрелоста очекувани од граѓаните.

повеќе