Романтичарите промовираа ново засилување

Корејски фудбалер потпиша за Работнички

Кореецот Хјунг-јон Ли е новото засилување за Работнички, тој потпиша двегодишен договор со македонскиот тим. 

Работнички денеска промовираше корејско засилување, се работи за 21-годишниот Хјунг-јон Ли кој игра во средниот ред.
 
Тој во изминатиот период настапувал за неколку германски нисколигаши, доаѓа од Гиншајм, а претходно играл за Фонтана Финтен и Вехен.
 
Од Работнички информираат дека работат на неколку нови засилувања, а првата прозивка под водство на новиот тренер Александар Влахо е на 26 јуни.

Античкиот грчки филозоф Хераклитус, кој живеел пред Сократ, Платон и Аристотел, е авторот на често користената поговорка „панта реи“ (Panta rei), односно, во превод, поедноставено: ,„сѐ тече, сѐ се менува, ништо не останува исто, нема апсолутна вистина и единствена реалност е повеќегодишно движење“.

повеќе

Интеграциите и буџетски субвенционираната економија и социјала се проектираните теми на кампањата на власта за претстојните избори.

повеќе

Третманот и плаќањето на работникот од кого зависи целиот производствен систем, треба да биде на прво место кај државата и работодавачот. 

повеќе