Даниел Леви ќе го одврзе ќесето

Конте се закани дека ќе си оди, Тотнем му вети пари за троешење и шест засилувања

Првиот човек на Тотнем, Даниел Леви е подготвен да го одврзе ќесето за да го задржи Антонио Конте, „спарси" му ветуваат шест засилувања на стратегот за да продолжи во Северен Лондон.

Антонио Конте практично направи чудо на клупата на Тотнем и успеа да ги донесе „спарси“ до топ 4 финиш и настап во Лигата на шампиони.

По победата над Норич во последното коло, стратегот сепак одби да потврди дека останува во Северен Лондон.

„Под договор сум до следното лето, но сите знаат добро дека сум амбициозен. Сакам да се борам за нешто важно, сакам да се борам за трофеј. Ќе видиме што ќе се случи, во неколку наврати кажав дека по крајот на сезоната ќе седнеме со раководството и ќе одлучиме што е најдобро за мене и за клубот“ – рече Антонио Конте.

Како што пренесува Телеграф, Даниел Леви е подготвен да го одврзе ќесето за да го задржи стратегот.

Спортскиот директор Фабио Паратичи оваа недела ќе отпатува во Италија и на Антонио Конте ќе му ги презентира плановите и ветувањата за шест засилувања.

Ако пак се натури овој бесмислен консензус на Франција, кој ги признава сите емоции на Бугарија, тогаш оваа неспособна власт ќе не одведе подлабоко од сегашниот амбис.

повеќе

Во новите предлози се направени само формални, но не и суштествени промени, во однос на претходниот предлог (кој Владата го нема објавено).

повеќе

Енергетската криза во светот, но и во Република Македонија (РМ), не стивнува иако сме на почеток на летото кога вообичаено има помала потрошувачка на енергија кај нас. 

повеќе