РЕМЕК ДЕЛО ИЛИ ГРЕШКА

Конте ја реши дилемата дали голот на Запакоста беше случаен или не (ВИДЕО)

Италијанскиот бек Запакоста постигна фантастичен гол на своето деби во Лигата на шампионите за Челси, а главната дилема по погодокот беше дали тој беше случаен или не.

Запакоста маестрално ја истрча речиси цела десна страна, погледна кој има во шеснаесетникот на Карабаг, ја удри топката и таа заврши во голот.
 
Дилемата дали Запакоста сакаше да шутира или да центрира ја реши Антонио Конте на прес конференцијата по мечот. 
 
„Тој ми кажа дека сакал да нафрли“ - откри Антонио Конте и ги реши сите дилеми.
 

Eве ние ве сакаме, ве каниме да ни се придружите, ама за тоа ќе морате да се откажете од најсветото, од вашето „јас“ !?

повеќе

Доколку Нимиц нè разочара, Владата ќе биде исправена пред тешка дилема дали да стави помалку поволен предлог на референдум или да чека поповолен за да ги максимизира шансите референдумот да успее, но притоа и да ризикува губење на моментумот.

повеќе

Определуваќи се за европските вредности на демократијата се наоѓаме пред историска шанса која не треба и не смее да се пропушти не само во односите со Бугарија.

повеќе