Медиумите го најавуваат како наследник на Алегри

Конте испрати остра порака по гласините кои го поврзуваат со тренерското столче во Јувентус

Тренерот на Тотнем, Антонио Конте вели дека гласините за превземање на кормилото на Јувентус се непочитување и кон него и кон Макс Алегри.

„Старата дама“ бележи слаби резултати на стартот од новата сезона, се говори за отказ на Макс Алегри и пристигнување на нов тренер. 

Низ медиумите кружат многу имиња, дел од гласините најавуваат враќање на Антонио Конте во Торино.

„Ова е неверојатно. Во овој дел од сезоната да се говорат вакви работи, па тоа е непочитување кон тренерот на Јувентус и кон мене“ - одговори остро Антонио Конте. 

„Само што ја почнавме сезоната, многу пати сме зборувале на оваа тема и ќе повторам дека сум среќен во Тотнем“.

Калоѓера не може да премолчи, не може да замиже пред историската вистина на Македонија, па затоа во својот живот се определил да македонствува.

повеќе

Слушањето како способност да го фокусираме вниманието на аудитивните дразби е важен аспект на нашиот живот и значително влијае на неговиот квалитет во сите сегменти.

повеќе

„Ќе дојде ден, кога пазарите отворени за трговија и размена на идеи, ќе бидат единствените борбени полиња“ - Виктор Иго

повеќе