СЕ ПОДГОТВУВА ГОЛЕМ ТРАНСФЕР

Конте го сака Агуеро, Гвардиола дал зелено светло

Од Шпанија пристигнува информација за изненадувачки трансфер во Премиерлигата, Антонио Конте сака во Челси да го донесе Кун Агуеро од лутиот ривал Манчестер Сити

Антонио Конте повеќе не смета на услугите на Диего Коста, па шампионот на Англија е во потрага на нов голгетер,

Минатата недела,„Сините“ дозволија Манчестер јунајтед да им го украде Ромелу Лукаку, па Челси сега треба да се насочи кон други цели.

Алваро Мората од Реал Мадрид. Андреа Белоти од Торино и Пјер Емерик Обамејанг од Борусија Дортмунд се посочуваа како опции, но медиумите од Шпанија денеска говорат за изненадувачки трансфер.

Според Ману Саинц, Антонио Конте како прва цел го идентификувал Кун Агуеро, кој е еден од најдобрите напаѓачи во Премиерлигата.

Новинарот на АС исто така вели дека Пеп Гвардиола веќе дал зелено светло за преселба на Аргентинецот на Стемфорд Бриџ.

Ако лидерите на двете најмоќни земји во светот – САД и Кина имаат суштински разлики во начинот на кој тие гледаат на меѓународните односи, какви се изгледите за глобално зајакнување на соработката?

повеќе

Најновите случувања на релација политичка власт-граѓански сектор, повторно го отвораат прашањето за односите помеѓу овие два сегмента на општествениот живот.

повеќе

Жените имаат повеќе тешкотии од мажите да најдат значајна и добро платена работа, а процентот на жени во глобалната работна сила постојано заостанува зад процентот на мажите. 

повеќе