Одбројани му се деновите во Северен Лондон

Конте го избрка најскапото засилување во историјата на Тотнем и му нареди да тренира сам

Медиумите од Англија пренесуваат дека Антонио Конте го шкртнал Танги Ндомбеле од првиот тим, најскапото засилување во историјата на Тотнем тренира сам

Танги Ндомбеле во 2019 се пресели во Тотнем за 65 милиони фунти, рекордна трансфер сума за „спарси“, но Французинот никогаш не ги исполни очекувањата.

Тотнем сака да го продаде Танги Ндомбеле и се чини дека неговите денови во Северен Лондон се одбројани.

Французинот го навлече гневот на сопствените навивачи против Морекамб во ФА Купот кога не брзаше со напуштањето на теренот, па доби свирежи.

Танги Ндомбеле потоа не се најде во тимот за реваншот против Челси во полуфиналето од ФА Купот, а како што пренесуваат медиумите од Англија, Антонио Конте сега го шкртнал играчот од првиот тим, и тој тренира сам.

Овој отпад, освен тоа што ја загадува животната средина, исто така предизвикува дефекти во машините, ги оштетува контејнерите и го спречува транспортот на друг отпад.

повеќе

Нема простор за двоумење и губење време, затоа Македонија и Бугарија треба да соработуваат што е можно поскоро за да најдат јасен јазик за разбирање, во процес кој би бил следен од ЕУ, Вашингтон и ОН.

повеќе

Наместо да ги повлечат тужбите против воените инвалиди и членовите на семејствата на загинатите припадници на безбедносните сили, МВР отиде дотаму што поднесе тужби дури и против членовите на семејствата на загинатите полицајци со законска камата да ја вратат земената оштета.

повеќе