Човекот од обезбедувањето не го препозна

Комични сцени на „Меаца“, фудбалер на Менхенгладбах се „гуглаше“ на телефон за да биде пуштен (ФОТО)

Напаѓачот на Борусија Менхенгладбах, Маркус Турам мораше да се „гугла" на телефон за да биде пуштен на „Џузепе Меаца", Французинот немаша идентификација а човекот од обезбедувањето не го препозна.

Интер вечерва е домаќин на Борусија Менхенгладбах во Лигата на шампиони, а пред почетокот на мечот имаше комични сцени. Напаѓачот на гостите, Маркус Турам мораше да се „гула“ на телефон за да биде пуштен на „Џузепе Меаца“. 

Французинот немаше идентификација, човекот од обезбедувањето не го препозна, па фудбалерот го извади телефонот, го пиша своеот име и презиме на „гугл“ и му покажа на обезбедувањето кој е.

Релевантните институции покажуваат неподготвеност да го спроведат долгоочекуваниот попис.

повеќе

Економската стратегија има за цел да се реализираат можностите на дигиталната трансформација, да се зајакне соработката во областа на климатските промени, енергетскиот сектор, човечкиот развој и безбедноста на храната.

повеќе

Во време кога турската лира е во историски пад, Турција мора да надмине бројни предизвици за целосно да закрепне од кризата.

повеќе