Поразот во Суперкупот носи нови проблеми

Коментарите на Гризман по поразот од Атлетик предизвикале раздор во соблекувалната на Барса

Коментарите на Антоан Гризман по поразот од Атлетик Билбао во финалето од Суперкупот на Шпанија и критиките за лоша комуникација креирале контроверзија и раздор во соблекувалната на Барселона.

Барса во неделата наместо да се радува на трофеј, дозволи Атлетик Билбао да се спаси во последните мигови и потоа на продолженија да стигне до трофејот од Суперкупот на Шпанија. 

Разочарувањето од поразот е големо, а дополнителен проблем биле и коментарите на Антоан Гризман, Французинот критикуваше за лоша комуникација и тоа креирало контроверзија и раздор во соблекувалната. 

„Се браневме лошо, не комунициравме... Кога топката ќе излезе, или кога ќе треба да трчате назад, некој треба да викне, да се раздере“ - рече напаѓачот. 

Како што пренесува СЕР, на поголемиот дел од играчите не им се допаднале овие зборови, кои биле протолкувани како напад врз Тер Штеген и некои од дефанзивците. 

Сепак, има и друга страна на приказната. Луѓето од кампот на Гризман посочувале дека не само што нема контроверзија и раздор, голем број од фудбалерите имале исто мислење.

 Еврообврзница во услови на најголемата светска економска криза за репрограмирање на долгот и буџетска поддршка.

повеќе

Повикот на Заев за „Влада за национален спас“ само три дена откако неговиот кабинет ја доби собраниската доверба, покажува дека таа тешко би се качила над сегашните 62 пратеници.

повеќе

Богатите држави мораат веднаш да донираат вакцини против ковид-19 на загрозените држави. 

повеќе