Босанецот со својот херојски потег ги запали социјалните мрежи

Колашинац не случајно скокна да се тепа со крадците, еве што кажаа Озил и Обамејанг пред пет месеци (ВИДЕО)

Сеад Колашинац ги запали социјалните мрежи откако со голи раце скокна да се тепа со двајца крадци кои со ножеви се обидуваа да го украдат автомобилот на Месут Озил, но реакцијата на левиот бек не е случајна.

Босанецот испадна вистински херој во четвртокот, кога без грав страв им се спротивстави на двајца крадци кои со нож во раката се обидоа да го земат автомобилот на Месут Озил.

Но не случајно Сеад Колашинац скокна да се тепа со крадците. Фановите на Арсенал прочепкаа по архивите на ТВ каналот на „топчиите“ и најдоа едно видео од февруари месец.

Месут Озил и Пјер Емерик Обамејанг беа гости во емисија и добија прашање кој соиграч би сакале да го имаат покрај себе во тепачка. Двајцата фудбалери со насмевка на лицето експресно одговорија дека тоа е Сеад Колашинац. Очигледно во соблекувалната на Арсенал сите знаат дека левиот бек е подготвен да им помогне на пријатели во неволја.

Граѓаните и општата јавност исто така се важен штит за укажувачите.

повеќе

Вчера оправдано доминираше веста дека „Макрон ќе поддржи преговори за Македонија и Албанија ако ЕК препорача во март“.

повеќе

Албанија мора отворено да каже, дека обидите на Софија за асимилација на Македонците во Албанија како Бугари не се добрососедство, туку отворен напад.

повеќе