Босанецот со својот херојски потег ги запали социјалните мрежи

Колашинац не случајно скокна да се тепа со крадците, еве што кажаа Озил и Обамејанг пред пет месеци (ВИДЕО)

Сеад Колашинац ги запали социјалните мрежи откако со голи раце скокна да се тепа со двајца крадци кои со ножеви се обидуваа да го украдат автомобилот на Месут Озил, но реакцијата на левиот бек не е случајна.

Босанецот испадна вистински херој во четвртокот, кога без грав страв им се спротивстави на двајца крадци кои со нож во раката се обидоа да го земат автомобилот на Месут Озил.

Но не случајно Сеад Колашинац скокна да се тепа со крадците. Фановите на Арсенал прочепкаа по архивите на ТВ каналот на „топчиите“ и најдоа едно видео од февруари месец.

Месут Озил и Пјер Емерик Обамејанг беа гости во емисија и добија прашање кој соиграч би сакале да го имаат покрај себе во тепачка. Двајцата фудбалери со насмевка на лицето експресно одговорија дека тоа е Сеад Колашинац. Очигледно во соблекувалната на Арсенал сите знаат дека левиот бек е подготвен да им помогне на пријатели во неволја.

Неопходно е да се допрецизира законот со што би се овозможило одреден дел од финансиски средства да се пренасочат кон делот на општествена одговорност на приредувачите на игри на среќа со цел подобрување на спортската инфраструктура.

повеќе

Тоталното разочарување од сите мејнстрим политички елити, вклучувајќи ги и зелените, континуирано води кон отуѓување на граѓаните, за што доказ е се помасовното бојкотирање на изборните процеси.

повеќе

Помина времето кога политиката беше „шаховска борба“ на политичките актери, која неретко се одвиваше далеку од очите на јавноста и беше доста неразбирлива за обичниот гласач. 

повеќе