Кога Роналдињо дозна дека ќе го напушти затворот (ВИДЕО)

Се појави видео со моментот кога Роналдињо ја слуша одлуката дека ќе го напушти затворот и ќе се брани од слобода. 

Бразилската фудбалска легенда, Роналдињо пред неколку дена излезе од затворот во Парагвај во кој беше од средината на март поради влез во земјата со фалсификуван пасош.
 
По престој од 32 дена во затворот, Роналдињо беше пуштен со кауција од 1,3 милиони евра да се брани од слобода. Тој сега ќе биде сместен во куќен притвор, во луксузен хотел во Парагвај со неспоредливо подобри услови од таму каде што беше досега.
 
Парагвајските телевизии објавија видео од моментот кога Роналдињо дознава дека ќе го напушти затворот.
 

Доколку нешто радикално не се промени, не можеме да очекуваме дека нашата економија брзо ќе се нормализира и ќе излезе од сегашната криза.

повеќе

Како да разликуваш дали „Македонец” означува етничка припадност или државјанство? Според потребата на моментот!

повеќе