Премиерлига

Кога играат Стоунс и Диаш, Манчестер Сити има загарантиран успех, овој пат настрада Кристал Палас (ВИДЕО)

Манчестер Сити со убедливи 4-0 го победи Кристал Палас и се искачи на второто место во Премиерлигата со -2 бода во однос на Јунајтед но и натпревар помалку. 

Статистиката вели дека Манчестер Сити оваа сезона десет пати стартувал со Џон Стоунс и Рубен Диаш и во овие натпревари има девет побед и едно реми и само еден примен гол.
На овој меч од овие двајца посебно се истакна Стоунс кој постигна два гола, останатите беа два прекрасни погодоци на Гундоган и Стерлинг.
 
Со овие три бода Манчестер Сити се искачи на второто место на табелата во Премиерлигата со два бода помалку од Манчестер јунајтед но и натпревар помалку. 

Во САД и некои други земји, припадниците на загрозените расни и етнички малцинства имаат пократок животен век од просечниот, и поради тоа не се доволно застапени меѓу оние за кои најмногу се очекува дека ќе починат од ковид-19.

повеќе

Предвидувањата за тоа дека ќе дојде денот кога Бугарија ќе ги искористи пасошите кои Софија така лесно им ги даваше на македонските државјани почнуваат да се остваруваат.

повеќе

Реакцијата на семејството и блиските во однос на пандемијата е пресуден фактор кој влијае на емотивната состојба, размислувањата и однесувањето на младите.

повеќе