Лига на шампиони

Кога играат Шахтар и Интер нема голови (ВИДЕО)

Минатата сезона во Лигата на шампионите двата меча меѓу Шахтар и Интер завршија без голови, а така беше и денеска на нивниот дуел. 

И двете екипи имаа свои шанси, мечот беше рамноправен во првото полувреме, а во вториот дел Шахтар беше тимот кој повеќе напаѓаше.
 
Прв се закани Шахтар преку Соломон уште во петтата минута, па следуваа три шанси на Интер, не реалзираа Барела кој ја погоди пречката, Мартинез утна од непосредна близина, а потоа Џеко сам од три метри успеа да го префрли голот.
 
Во вториот дел исто така по пет минути игра Шахтар прв се закани, а Интер и покрај дефанзивната игра вов финишот за една минута преку Кореа и Де Вриј создаде две шанси кои не ги реализираше.
 
Во вториот дуел од овој термин Ајакс со 2-0 го победи Бешикташ, головите беа дело на Бергуис и Халер во првото полувреме.

Зголемувањето на цените на храната се случува од причини кои се многу посложени отколку зголемувањето на другите цени, така што справувањето со тие причини бара различни стратегии. 

повеќе

Оние кои што најмногу сакаат карикатури засновани на црн хумор, имале највисоки мерки на вербалните и невербалните тестови на интелигенција, односно потребна е извесна интелигенција, добро расположение и смиреност да се препознае и ужива во црниот хумор, покажуваат истражувањата.

повеќе

Засега нема причина за паника, но треба внимателно да му пристапиме на наративот дека омикрон предизвикува лесна форма на КОВИД-19 која побрзо ќе доведе до крај на пандемијата.

повеќе