Солидна деби партија на Интер Мајами

Клубот на Дејвид Бекам дебитираше во МЛС, Карлос Вела ги порази со фантастичен погодок (ВИДЕО)

Интер Мајами загуби со 1-0 на гостувањето кај Лос Анџелес благодарение на прекрасен гол на Карлос Вела.

По речиси шест години откако го купи Интер Мајами, Дејвид Бекам синоќа ја имаше честа за прв пат да го гледа неговиот клуб во МЛС.

Интер одигра солиден натпревар против шампионот од регуларниот дел на минатата сезона, Лос Анџелес. Имаше доволно шанси и за победа, но загуби благодарение на еден фантастичен гол на Карлос Вела со лоб удар.

„Многу сум горд на нашиот клуб. Патот беше долг но ова е само почеток. Возбудлив период е пред нас“, изјави Дејвид Бекам.

Доколку нешто радикално не се промени, не можеме да очекуваме дека нашата економија брзо ќе се нормализира и ќе излезе од сегашната криза.

повеќе

Како да разликуваш дали „Македонец” означува етничка припадност или државјанство? Според потребата на моментот!

повеќе