Стратегот на Ливерпул влезе во војна со поранешниот судија во Премиерлигата

Клоп: Тоа што го тврди Клатенбург, повеќе зборува за него отколку за мене

Поранешниот судија од Премиерлигата, Марк Клатенбург го обвини Јирген Клоп дека се обидел да влијае врз судиите со изјавата дека Манчестер јунајтед добива многу пенали, но Германецот остро го негира тоа. 

Во недела со почеток од 17:30 часот, Ливерпул го пречекува Манчестер јунајтед во големото дерби од Премиерлигата кое во овој случај е и дуел меѓу првиот и вториот на табелата.
 
Марк Клатенбург изјави дека Јирген Клоп со изјавата по мечот против Саутемптон дека Манчестер јунајтед добива многу пенали, сака да влијае на судењето за дербито на Енфилд.
 
Клоп му возврати на Клатенбург и остро негираше дека игра психолошки игри.
 
„Дали сум изненаден дека некој зборува за тоа што го реков по мечот со Саутемптон? Не“, вели Клоп.
 
„Дали сум изненаден дека Марк Клатенбург зборува за тоа? Не. Но убаво е што долго по неговата кариера можеме да позборуваме и за него“.
 
„Клатенбург рекол дека ние се обидуваме психолошки да влијаеме на мечот? По мечот со Саутемптон, јас во тој момент ни на секунда не помислив на дуелот со Манчестер јунајтед“.
 
„Пред мечот со Саутемптон ја гледав статистиката за пеналите и го кажав тоа“.
 
„Кога луѓе како Марк Клатенбург зборуваат како што зборуваат, тоа секогаш кажува многу повеќе за нив отколку што може да каже за мене“.
 
„Доколку тој би бил во моја ситуација, очигледно би играл психолошки игри, но јас не сум таков, немам вештини за да играм психолошки игри“.

Богатите држави мораат веднаш да донираат вакцини против ковид-19 на загрозените држави. 

повеќе

Можеби ни треба регистар на погрешни перцепции на граѓаните за криминалот и корупцијата во државата.

повеќе

Младите бараат подобар живот надвор од државата, бидејќи доаѓаат до заклучок дека приватните компании и странските организации им пружаат поголема поддршка и повеќе ги вреднуваат отколку сопствената држава.

повеќе