Тренерот на Ливерпул вели дека новинарите се виновни

Клоп се чуди: Ако сега не му ја дадете „Златната топка“ на Левандовски, кога?

Тренерот на Ливерпул, Јирген Клоп смета дека Роберт Левандовски заслужил да ја добие „Златната топка", прстот го впери кон новинарите, кои гласаат во изборот на Франс Фудбал.

Лео Меси синоќа по седми пат ја подигна „Златната топка“, награда за најдобриот фудбалер во сезоната. Изборот предизвика голема дебата, многумина сметаат дека Роберт Левандовски заслужил да стигне до ова престижно признание.

„Новинарите гласаат, така? Тогаш не ме прашувајте мене, вие сте криви. Разговарајте со вашите колеги чим мислите дека требало да биде поинаку“ – одговори Јирген Клоп на прашањето дали е изненаден од лошото рангирање на Мо Салах и тоа што Роберт Левандовски повторно извиси.

„Секогаш можете да му ја дадете на Лео Меси поради неговата кариера, но доколку сега не му ја дадате „Златната топка“ на Роберто Левандовски, по таква сезона, тешко дека некогаш вооопшто ќе ја добие“.

„И да, Мохамед Салах дефинитивно требаше да биде некоја позиција погоре“.

Овој отпад, освен тоа што ја загадува животната средина, исто така предизвикува дефекти во машините, ги оштетува контејнерите и го спречува транспортот на друг отпад.

повеќе

Нема простор за двоумење и губење време, затоа Македонија и Бугарија треба да соработуваат што е можно поскоро за да најдат јасен јазик за разбирање, во процес кој би бил следен од ЕУ, Вашингтон и ОН.

повеќе

Наместо да ги повлечат тужбите против воените инвалиди и членовите на семејствата на загинатите припадници на безбедносните сили, МВР отиде дотаму што поднесе тужби дури и против членовите на семејствата на загинатите полицајци со законска камата да ја вратат земената оштета.

повеќе